Nyelvtudás és megfelelő szakma az alap, de persze pénzre is szükség lesz a bevándorláshoz és a túléléshez, amíg nem kezdesz el termelni.
Milyen nyelvet kell beszélni Kanadában bevándorláshoz és mennyire?
Kivándorláskor mindennél fontosabb a nyelvtudás, de tényleg. Kanadában is legalább középszinten tudni kell angolul és/vagy franciául. Enélkül nyilvánvalóan agysebészi diplomával is a vonatrakodás vagy szállodatakarítás lesz a vonzó pályakép, pedig mosogatni azért jobb, mert akkor lehet enni is általában. Ráadásul a huncut kanadaiak úgy alakították ki a bevándorlási rendszerüket, hogy aki bizonyítani is tudja a nyelvtudását az nyilvánvaló előnybe kerül. Ha pedig valaki hajlandó az ország mindkét hivatalos nyelvét legalább középszinten elsajátítani, akkor az már mindenképpen dörzsölheti a tenyerét. Arról az apró részletről se feledkezzünk meg, hogy Kanada legfontosabb bevándorlási szűrője az Express Entry, ahol bizony nagyon komoly plusz pontszámot jelent a nyelvtudás és persze kell is nyelvvizsga. (És ha ilyenkor megkérdezed, hogy miért szenegáliak a kamionsofőrök, akkor azért, mert nekik anyanyelvük a francia és mégis rajtuk kívül ki szeretne hófúvásban farönkfelpakolásra várni valahol a vadon közepén télen???)
Mennyi pénzre van szükség kanadai bevándorláshoz?
Ha kifejezetten a bevándorlás költségei érdekelnek, akkor kérlek írj egy levelet nekem vagy kommentelj ide alulra és kanadai kollégáim örömmel tájékoztatnak. Nem sok amúgy, főleg ha összehasonlítod azzal, hogy mennyi pénzre van szükséged ahhoz, hogy elindulj a nagybetűs kanadai életben.
Szeretném tudatosítani benned, hogy egy egyedülálló ember átlagos életviteli költsége Kanadában 1708 kanadai dollár, ami a poszt írásakor 1261 euró. Forintban valami csúszóértékre kéne kiszámolni, hagyjuk ezt. Egy négyfős családnak pedig 2323 CAD, ami 1718 eurónyi fizetőeszköz. Nem kevés, ha arra gondolsz, hogy mire mindent elrendezel (papírok, lakás, kaja, orvos, iskola, kocsi, telefon, stb) akkor ezek az átlagos összegek az elején nem lesznek elegendők, ennél is több pénzzel kell készülnöd.
És akkor jöhet a fekete leves, mert Kanada ugye hatalmas és teljesen átlagolhatatlan, hogy amúgy mennyi pénz kell neked. Mert Torontóban például 3551 dollárra lesz szükséged havonta, családdal már jóval több, mint hatezer. Jó, ebben gondolom a gyerekek gordonkaleckéi is belefértek, de kell az. Tehát a nyelvtanulás mellett a pénz sem árt a csomagba. Ha mondjuk családostul két vagy háromhónapnyi tartalékkal jönnél ki, akkor legalább tizenöt vagy húszezer kanadai dollárra lesz szükséged.
Amit még érdemes betervezni, hogy az otthoni papírmunka sem ingyenes, sőt. A különféle dokumentumok, nyelvvizsga, stb beszerzése, hitelesítése, fordítása sem olcsó, hanem nagyon drága.
Munka Kanadában, hogyan és mikor?
Nyilvánvaló, hogy érvényes munkaszerződéssel és teljesítve minden szükséges feltételt dalolva lehet bevonulni az országba. De ez igen ritka. Akkor mégis hogyan tudsz munkajánlatot szerezni? Erre a fából vaskarika megoldásra találták ki a kanadaiak az Express Entryt. Tehát versenyben vagy mindenkivel és ha megfelelsz, akkor kihúznak a kalapból és mehetsz be munkát keresni. Vagy eleve kapsz menetközben munkát, hiszen az Exress Entryből válogathatnak a munkaadók is. Amúgy meg nyilvánvalóan nagyon nehéz feladat, de persze nem lehetetlen. Évente 400 ezernél is több embernek sikerül, szóval neked is. Ide kattintva minden fontos információt megtalálsz az Express Entry programról. És igenis akár online is lehet Kanadában munkát szerezni. Ha komolyan veszed a kivándorlást, akkor amire összegyűlnek a szükséges papírok érdemes komolyan munkát vagy szakmai ismerettséget és kapcsolatot szerezni. Itt van némi információ a kanadai hiányszakmákról, ezt körülbelül évente mindig megírom.
Mi a legnagyobb kihívás a kanadai munkakeresésben külföldről?
Nos, ha beszerezted az érvényes munkaajánlatodat a jövőbeli kanadai munkaadódnak be kell szereznie egy úgynevezett LMIA-t, ami a Labour Market Impact Assessment rövidítése és egy papír amin hozzájárul az állam is, hogy felvehet téged.
Szóval, ha Kanadába vágysz akkor a következőkre van szükséged:
- nyelvtudás
- szakma
- pénz
- Írni nekem és kollégáimnak ide kattintás után vagy ide le kommentelve.
Copyright by Bence Zákonyi 2022
Kedves Bence!
A párommal felvetődött, hogy új életet kezdenénk Kanadában. Én jelenleg konduktorként dolgozom egy korai fejlesztő központban, a párom pedig mezőgazdasági gépészmérnök. Kérdésem az lenne, hogy mekkora lenne az esélyünk arra, hogy munkát találjunk odakint?
Válaszodat előre köszönöm!
Üdvözlettel,
Nagy Judit
Kedves Judit, ha beszélik a nyelvet, akkor ugye felvetődik a kérdés: hogy a fenébe ne kellene konduktor és agrogépészmérnők mindenhol? Szerintem hajrá.
Üdvözlöm Mi egy meleg pár vagyunk és szeretnénk ki menni canadaba mert itt Magyarországon nem fogadnak e mi két. Érdekelne mik lennének az eséjeink.Nyelvtudás nélkül . Köszönöm válaszát
Kedves Ferenc, ez sajn os elég gyakori mostanában, örömmel segítünk. De angolul és/vagy franciául tudni kell mindenképpen. Én azt javasolnám, hogy azonnal feküdjenek neki a nyelvtanulásnak.
Szép napot! Én 21 éves leszek idén és a párom jövő héten már megy Kanadába dolgozni, én is szeretnék utána menni az év vége környékén. Folyékonyan beszélek angolul, sajnos nyelv vizsgám nincs róla de tervben van. És érettségin kívül egyenlőre mást nem tudok felmutatni. Mennyi esélyem lehet így?
Üdvözlettel, Juhász Dominika
Szia, elküldöm a kommentedet a kanadai kollégáknak és ők fognak válaszolni!
Udvozollek,
Angol nyelven kiadott, főiskolai diplomaval rendelkező ápolónő vagyok, szinten angol nyelven is kiadott egészségügyi kommunikátor egyetemi diplomaval es coach vegzettseggel.
Érdemes direkt pályáznom kórházakba, vagy esélye volna egy munkavállalásinak?
Köszönöm
hát már hogy a fenébe ne? De tényleg, ez milyen kérdés? :D biztos sok ilyen képzettségű ember van Kanadában, kb 5.
Szép napot!
Éltem pár évet észak svédországban, ott is és itthon is fizikai munkákat végeztem egy ideig, de 3 éve hazajöttem és szakmát váltottam. Most már 2 éve vagyok full stack szoftverfejlesztő, bár diploma nincs, mert egy 1 éves intenzív bootcamppel csináltam meg a karrierváltást. Az angolom nagyon jó.
Először azon gondolkodtam, hogy csak visszamegyek majd Svédországba, vagy esetleg Norvégia. De igazából, Canada ugye sok mindenben hasonlít a skandináv országokra (jólét, biztonság, progresszív emberek) és lehet könnyebb integrálódnék, hiszen az angolom magas szintű, svédül meg csak casual beszélgetéseket tudok törve folytatni.
Mit gondol, jó a megállapításom? Lehet, hogy kanada lehetne a legjobb választás számomra? A hideg nem számít, voltam már -40ben :D
Szóval Ottawa-t és Toronto-t nézegetem, hogy lehet lépnem kéne
Kedves Feri, torontói kollégináim fognak nagyon gyorsan válaszolni!
Szép napot! Szeretnénk kiköltözni Kanadába mi is. Párom katona, én pedig tetováló vagyok, illetve egy kézműves vállalkozásom van. 2 pici gyerekünk van. Angolul középszinten beszélünk, nekem van nyelvvizsgám is. Van rá esély, hogy kapunk munkát és 1 éven belül költözhetünk?
Üdv ! Fémipari munkaerő mennyire hiány?!(csőszerelő pipefitter illetve hegesztő welder ?)
Köszönöm a választ !
Szia, kanadai kollégáim fognak válaszolni gyorsan.
Szia, kanadai kollégák válaszolnak gyorsan, de ez biztosan hiányszakma, remélem angolul és/vagy franciául kitűnően tudsz